Eind januari moet Odfjell veilig zijn
Het tankopslagbedrijf Odfjell in het Rotterdamse Botlekgebied heeft tot het einde van de maand de tijd om de veiligheid op het terrein in orde te brengen. Dat heeft een woordvoerder van de Inspectie SZW (de voormalige Arbeidsinspectie) laten weten.
De inspectie maande het bedrijf eind vorig jaar om een gevaarlijke situatie op het terrein aan te pakken. Er zouden gevaarlijke stoffen ontsnappen die een risico vormen voor personeel en omgeving. Volgens een woordvoerder zijn de bij de arbeidsinspectie bekende risico's inmiddels onder controle, maar heeft het bedrijf tot eind januari de tijd om te zorgen dat het terrein volledig veilig is. De inspectie voert na het verstrijken van de termijn opnieuw een controle uit bij Odfjell.
Odfjell liet maandag weten de komende 5 jaar 100 miljoen euro te besteden aan verbetering van milieu- en veiligheidsprestaties. Ook zegt het bedrijf dat maatregelen versneld worden ingezet naar aanleiding van recente incidenten. Een klokkenluider stelde maandag in het televisieprogramma EenVandaag dat het terminalbedrijf structureel veiligheidsregels aan de laars lapt. ,,Bij dit bedrijf komen giftige, kankerverwekkende, explosieve en brandbare stoffen ongecontroleerd vrij. Deze stoffen verdwijnen van het terrein, medewerkers worden daar bewust aan blootgesteld en de overheid wordt niet volledig op de hoogte gebracht.''
Gerelateerde artikelen
- 71 risicovolle bedrijven niet veilig genoeg 18 maart 2011
- 'Passieve houding gemeenten bij brandveiligheid opslagen' 11 oktober 2010
- Akzo Nobel: binnenkort van zwarte lijst af 09 september 2011 • Bron:
- Natuur & Milieu: richt landelijk Chemie-risicoteam op! 22 maart 2011 • Bron:
- 'Opslagplaatsen nog steeds onveilig' 22 maart 2010
Inloggen voor abonnees
Whitepapers
-
Wijzigingen IMDG 35-10 (2012)
13 dec 2011 • Louise Wagenaar -
Wijzigingen RID/ADR 2011
22 jul 2011
Agenda
-
Workshop aan de slag met het Veiligheidsinformatieblad
23 februari 2012 -
Workshop Aan de slag met PGS 15
9 maart 2012 -
Workshop aan de slag met CLP 2012
15 maart 2012 -
Workshop Aan de slag met PGS 15
21 maart 2012 -
Transport & Logistics 2012
28 maart 2012 tot 29 maart 2012




Reacties
Plaats uw reactie